I tady však v první řadě platí, že je nutné zkontrolovat hlavně technický stav. Pověst spolehlivého vozu se spolehlivým motorem totiž může přijít zcela vniveč, pokud se předchozí majitelé o auto nestarali a následně jej odložili do bazaru v podobě zhuntované kasičky.

1. Ford Focus (1998 – 2004)

Fod Focus.Zdroj: Ford

Když se Focus objevil v roce 1998 poprvé, jednalo se o velký hit. Focus měl skvělé jízdní vlastnosti, zajímavý design a jak se časem ukázalo, jedná se také o velice spolehlivé auto. Většinu benzínových Focusů najdete v inzerci vybavenou motory 1,6 litru, o které je největší zájem. Pokud se však nebojíte většího objemu a vyšší spotřeby, lze doporučit i osmnáctistovky a dvoulitry. Poslední zmíněný motor je často kombinován s nepříliš oblíbenou karoserií sedan a tyto vozy se dají sehnat za skvělé ceny.

2. Škoda Fabia (1999 -2007)

Škoda Fabia.Zdroj: Škoda

Fabia je klasikou českého trhu, která během let prakticky nahradila zastaralou Felicii. Opravit její první generaci dnes umí každý mechanik, díly se dají sehnat levně, a pokud sáhnete po čtyřválcových benzínových čtrnáctistovkách, máte velmi spolehlivé auto na hodně dlouhou dobu. Pozor však na tříválce 1.2 HTP, které bývají často utahané.

3. Peugeot 406 (1995 – 2004)

Peugeot 406.Zdroj: Peugeot

Oblíbená „čtyřistašestka“ spadla cenově po letech na velmi nízkou hranici. Její nespornou výhodou je vysoká praktičnost velké verze kombi a opět i solidní spolehlivost. Rozhodnete-li se pro Peugeot, dejte si pozor na zvýšenou spotřebu oleje u benzínových motorů. Ta postihovala zejména menší osmnáctistovku. Toužíte-li po výkonu, můžete sáhnout po spolehlivém šestiválci o objemu 2,9 litru, pokud jej tedy v nabídce naleznete.