Co se může podle inzerátu zdát jako klasické „fáčko“ ve verzi 135 LS, je ve skutečnosti takzvaná Škoda Eltra 151 L, kterou od roku 1992 vyráběla Škoda Elcar v Ejpovicích, bývalá pobočka plzeňské škodovky.

Kromě normálního hatchbacku byl vyráběn také pick-up, přičemž většina vozů směřovala do Švýcarska na základě tamní zakázky a dřívější popularity staršího elektrického prototypu Škoda Shortcut.

A přestože některé vozy putovaly i do dalších zemí Evropy, nakonec se vyrobilo jen kolem 700 kusů (společně s pick-upem asi 1100 kusů). Některé vozy u nás krátce používala dokonce Česká pošta k rozvážení zásilek po centrech měst. Koneckonců se však o žádný trhák nejednalo, i když s elektřinou Škoda experimentovala i později u dalších modelů.

Elektrický Favorit měl stejnosměrný elektromotor zajišťující výkon 22 koní (15,5 kW) a točivý moment 49 Nm. Maximální rychlost byla udávaných 80 km/h a dojezd s plně nabitými olověnými bateriemi jen 80 km. Nic světoborného, ale každopádně je to zajímavý, i když nedokonalý, kus elektrické historie škodovky.

Než se ale nadchnete pro koupi tohoto „elektrického zázraku“, máme tady pár „kraťasů“. Auto na prodej je dotaženo z Německa a bohužel je bez dokladů. Ke všemu navíc nedisponuje bateriemi a chybí k němu i nabíjecí kabely. K úplnému zprovoznění a přihlášení tedy bude potřeba ještě něco zainvestovat a poshánět, což v případě takové rarity asi nebude zrovna snadné.

Cenu sice majitel v inzerátu nezmiňuje, ale očekávat byste měli částky kolem 100 tisíc korun. Možností je však i výměna za jiného veterána, nejideálněji taky značky Škoda. Inzerát najdete zde.