Skrze aukční web copart.com se nedávno v Los Angeles dražilo Ferrari 512i BB z roku 1983. Nejednalo se však o pěkný zachovalý kousek, ale o požárem zničený vrak, který už vypadal vskutku nezachranitelně.

Nicméně i za tento „žhavý“ exemplář byli zájemci schopni vytlačit cenu skoro k milionu korun. Auto se již prodalo, přičemž dle posledního zaznamenaného příhozu už byla cena na částce v přepočtu asi 852 tisíc korun. Dá se čekat, že kdyby aukce pokračovala déle, hodnota by se ještě zvedla.

Není známo, co způsobilo požár vozu, ale dle pomačkaných plechů došlo zřejmě k nehodě, načež vůz vzplál a bohužel lehnul popelem. Zadní část vozu s motorovým prostorem je kompletně zničena, stejně jako interiér.

Přední část italského skvostu však vypadá vůči zbytku mnohem lépe a je možné, že právě vnitřní části předku včetně zavěšení, kol, brzd a dalších dílů poslouží jako dárce orgánů pro renovaci jiného modelu 512i BB. Zřejmě proto se částka vyšplhala tak vysoko, na cenu, za kterou si už u nás koupíte hodně slušné nové auto.

Ferrari 512 BB (Berlinetta Boxer) bylo v roce 1976 uvedeno jako modernizace původního 365 GT4 BB. Uprostřed byl uložen plochý dvanáctiválec o objemu 5 litrů a výkonu okolo 360 koní (265 kW). Pozdější verze označené 512i dostaly namísto karburátorů také nový systém nepřímého vstřikování benzinu. Obou verzí se vyrobilo celkově jen kolem dvou tisíc kusů.