Ford Mustang čtvrté generace

Bájný Mustang. Kdo by nesnil o autě, jehož plakáty zdobily klučičí pokoje celých generací. Od svého prvního příchodu na trh v roce 1964 byl Mustang obrovským hitem, jenž si za krátkou dobu získal popularitu opravdu obdivuhodného rozsahu. Dobrou zprávou je, že i vy můžete se svými 200 tisíci na Mustanga dosáhnout. Tou špatnou bohužel je, že se jedná o Mustanga, kterého nemá skoro nikdo rád.

Na epické, svalnaté tvary první generace, které lemovaly Mustanga od šedesátých do poloviny sedmdesátých let, můžete samozřejmě rovnou zapomenout. Vás a vašeho rozpočtu se týká hlavně generace čtvrtá (vyráběná v letech 1994 až 2004), která - naštěstí - není úplně nejhorší.

Ford Mustang.Zdroj: Ford

Bohužel ale není ani zdaleka nejlepší a souhrnně by se dalo říci, že se svým staronovým Mustangem na srazu Amerik díru do světa neuděláte.

Kromě toho, do 200 tisíc seženete spíše kusy před faceliftem, případně exemppláře se slabšími šestiválci o výkonu 150 koní či základní verze pětilitrového osmiválce o výkonu 215 koní.

Ke čtyřkovému Mustangu musíte holt přistupovat malinko jinak. Musíte brát v potaz, že si nekupujete ono ikonické auto, ale kupujete si jeho odkaz a hlavně symbol doby, kdy se Mustang zase zvedal ze dna, které představují druhá a třetí generace.

Na vašeho Mustanga sice holky nepoletí (a mnohé ani nepoznají, že je to Mustang) ale existuje sorta lidí, která na čtyřkového Mustanga nedá dopustit.

Určitý styl tam tedy je a navíc si můžete v klidu říci, že jste si opravdu splnili onen klukovský sen a koupili si Mustanga. Sice to není TEN Mustang, ale i to se počítá.