Většina konceptů a limitovaných edicí Ferrari, která se náhodou objeví k prodeji, je povětšinou zaměřená na peněženky miliardářů a vážených sběratelů. Taky jsou většinou tyto vozy úžasnou přehlídkou italské designu.

Koncept Ferrari 328 GTS Conciso od německého designéra Bernda Michalaka se ale řadí mezi hrstku Ferrari, která byste nádhernými zřejmě nenazvali. Výtvor, kterým chtěl Michalak na začátku 90. let přesvědčit Ferrari k výrobě alespoň limitované edice, nakonec zůstal u jediného kusu a teď míří do prodeje za vcelku rozumné peníze – tedy na poměry unikátních Ferrari.

U nabízeného konceptu aukčního domu RM Sotheby's se totiž odhaduje cena okolo 141 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 2,9 milionu korun. Za podobnou cenovku se auto prodalo již minulý rok, kdežto nyní hledá opět nového majitele.

Kromě rozporuplného designu nabídne Conciso základ v podobě klasického Ferrari 328 GTS z roku 1989, jak ostatně napovídá název vozu. Přesto ale model nespatřil světlo až do své premiéry v roce 1993 na autosalonu ve Frankfurtu.

Pohon je zajištěn standardním 3,2litrovým osmiválcem produkujícím 274 koní (201 kW), zatímco převodovka je manuální pětistupňová. Původních 1263 kg celkové hmotnosti však bylo sníženo na pouhých 900 kg, díky čemuž auto sprintovalo z nuly na 100 km/h pod 5 vteřin a dosahovalo maximální rychlosti 278 km/h. Původní hodnoty byly 5,9 vteřiny a 262 km/h.

Pokud byste tedy měli zájem o unikátní koncept Ferrari bez dveří, střechy a silniční homologace, zamiřte na aukci RM Sotheby's v květnu do Monaka.