Jenže i v případě SUV lze narazit na vozy, které jsou připraveny udělat novému majiteli pořádnou díru do peněženky.

I tady opět platí, že u mnohých modelů nejsou problémy plošné, ale vztahují se třeba jen na jednu konkrétní motorizaci. Není potom výjimkou, že právě problematický motor bývá zároveň v bazarech nejlevnější.

U ojetých aut jsou také samozřejmě potenciální potíže zvýrazněné tím, že nemusíte vědět, jak se k autům chovali předchozí majtelé. A právě uvedená pětice SUV je v tomto ohledu opravdu riziková. 

Dacia Duster 1.5 dCi

Dacia Duster.Zdroj: Dacia

Duster nikdy nebyl drahým SUV, naopak se vždy etabloval do role lidového hrdiny, který udělá hromadu práce za špetku peněz. Vskutku tomu tak je, ovšem tuto Dacii si jakožto spolehlivého pracanta zpravidla užijí první dva až tři majitelé. Těm dalším mohou zůstat oči pro pláč.

Právě předchozí majitelé představují v případě Dusteru dost možná největší hrozbu. Mnoho lidí se totiž k autu za málo peněz chová jako k cizímu a z toho vyplývají problémy, které se nejvíce projeví právě u naftového čtyřválce 1.5 dCi.

Ten totiž není právě etalonem spolehlivosti, trpí na vstřikovače a odcházející filtry pevných částic, a když se k tomu přidá bezohlednost ze strany jeho majitelů, je na problémy zaděláno.

Chevrolet Captiva

Chevrolet Captiva.Zdroj: Chevrolet

Chevrolet Captiva bylo prostorné SUV, které Chevrolet prodával na evropském trhu od roku 2006. Dnes se dá pořídit za zajímavé peníze, ovšem i ty mají svůj důvod. Často se objevuje Captiva se základním čtyřválcem 2,4 litru, jenž je na relativně velké SUV příliš slabou jednotkou.

Nedostatek výkonu však není ten největší problém. Mnoho dílů u Captivy je totiž značně poddimenzovaných. Mnoho majitelů se setkává s klepajícím dvouhmotovým setrvačníkem (u dieselových motorů) a s předčasně opotřebenou spojkou.

Nezanedbatelná hmotnost vozu ohýbá tyčky stabilizátoru na přední nápravě, hadice od turbodmychadla se prodírají o kryt motoru a výjimkou není ani zadřený kompresor klimatizace. Ten když se zastaví a předře řemen, přestane zároveň fungovat i posilovač řízení.