Bohužel (nebo možná naštěstí) je dneska velká spousta Favoritů věcí minulosti. Milovaný i nenáviděný vůz z přelomu osmdesátých a devadesátých let skončil mnohdy neslavně na vrakovišti, a jelikož počet kusů na našich silnicích stále ubývá, stalo se, co se stát muselo.

Z auta, které se ještě nedávno měnilo „za flašku“, stává se pomalu jistý sběratelský artikl. Samozřejmě, že ceny zatím nejsou nijak vysoko a ani v dohledné době nebudou, ale za pěkného a hlavně neshnilého Favorita si dneska připlatíte. Jenže co teprve, kdyby byl takový Favorit úplně nový.

Světe div, jeden téměř nový Favorit by se opravdu našel a je dokonce k mání v pražském bazaru. Podle prodávajícího má vůz, jenž šel do provozu měsíc po revoluci v roce 1989, dodnes najeto pouze pozoruhodných 3018 kilometrů. Je prý po prvním majiteli, koupený pochopitelně v tuzemsku a jak to z fotek vypadá, nájezd by mohl být docela reálný.

Sedačky vypadají neprosezeně, jednotlivé části interiéru nezničeně a soudě dle perfektního stavu laku a karoserie je jasné, že byl vůz za svůj bezmála třicet let dlouhý život po většinu času garážován.

Cena udaná v inzerátu činí 100 000 korun. Na Favorita je to samozřejmě strašná pálka, ale na druhou stranu, pokud má auto opravdu najeto jen tak málo kilometrů, je jeho sběratelská hodnota obrovská.