Příští rok v Mexiku skončí produkce Volkswagenu Beetle. Co bude dál se neví. V tomto světle se jeví jako velice zajímavá informace, že specialista na prodej klasických aut Hemmings nabízí nyní naprosto jedinečný exemplář originálního brouka z roku 1964.

Na jeho tachometru je nyní údaj 23 najetých mil. V okamžiku znovuobjevení ukazoval tento přístroj dokonce o jednu míli méně, avšak trojka na konci anagového počítadla naskočila při jeho vytahování z dlouholetého úložiště.

Černé auto si koupil před 54 lety jistý Rudy Zvaric. Měla to být náhrada za stejný typ, který používal od roku 1957. Nikdy ho však neuvedl do provozu. A tak má nyní zájemce možnost získat do svého majetku automobil, který je v podstatě modulem pro návrat do více než padesát let vzdálené minulosti.

Všechny díly jsou samozřejmě originální, červeně čalouněné sedačky neosezené, bílé obložení stropu naprosto čisté. Aby se s autem dalo vyjet, bude samozřejmě vyměnit baterii, vyčistit palivovou soustavu a vyměnit olej. Také pneumatiky by asi bylo záhodno nahradit novými. To jsou však samozřejmě drobné v porovnání s kupní cenou, která činí rovný jeden milion dolarů!