1. Asistenční služba

Jste účastníky dopravní nehody? Došel vám na dálnici benzín? Situací, ve kterých si nebudete vědět rady na silnici, může vyvstat nespočet. V takových případech oceníte pomoc asistenční služby, která je na telefonu k dispozici řidičům nonstop. Základní verzi asistence nabízí k povinnému ručení všechny pojišťovny, rozšířenou si pak musíte obvykle připlatit.

2. Pojištění skla

Vyměnit nejen čelní sklo je velmi drahé. Bohužel rozbití skla kamínkem, který vyletí ze silnice, není nic neobvyklého. Chcete-li předjít velký výdajům, sjednejte si pojištění skel. Některé pojišťovny nabízí pojištění předního skla k povinnému ručení, proto si před uzavřením pojistky zjistěte, na co máte nárok a co je vhodné si připojistit. 

3. Úrazové pojištění

Při autonehodě bohužel mnohdy nedojde pouze k poškození vozidla, ale i k újmě na zdraví, ať už řidiče nebo spolucestujících. V takových situacích přijde vhod úrazové pojištění. Vyplacené pojistné plnění pomůže zraněným členům posádky v období pracovní neschopnosti, kromě toho zaplatí nutné léčebné výlohy a zajistí blízké v případě smrti. 

4. Pojištění odcizení

Pořídíte si nový automobil a do pár týdnů vám ho ukradnou. Situace, kterou by nechtěl nikdo zažít. Pro takové případy si sjednejte pojištění odcizení.

5. Pojištění vandalismu

Obdobně jako pojištění odcizení přijde vhod i pojištění vandalismu, a to především pokud vám vozidlo často stojí na veřejných parkovištích a přes noc parkujete před domem. Dojde-li k poškození vozu cizí osobou, máte nárok na pojistné plnění.

6. Poškození vozidla zvířetem

Střetnout se na silnici se zvěří není nic příjemného. Škody na automobilu se mohou vyšplhat velmi vysoko. Připojistěte se tak proti rizikům napáchaných zvířaty. Pojištění navíc platí i například na kuny, které vám poškodí elektroinstalaci.

7. Živelní pojištění

Kromě zvířat a cizích lidí automobil může poškodit krupobití, vichřice, povodeň nebo požár. Jen základní povinné ručení vás proti živelnému nebezpečí neochrání, také to se vyplatí připojistit.

8. Přímá likvidace

Jste součástí nehody, kterou jste nezavinili? Pak jistě oceníte službu v podobě přímé likvidace. Pojišťovna za vás veškerou agendu vyřídí, škody uhradí a poskytne vám náhradní automobil. 

Povinné ručení je zapotřebí důkladně porovnat. Některé pojišťovny sice nabízí velmi levné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, avšak kromě základu nic navíc nezískáte. Jiné zas k dražší variantě přidají i asistenční službu, pojištění přímé likvidace a pojištění skel. Pozor, na trhu najdete i takové pojišťovny, u nichž si některé doplňky nesjednáte ani nad rámec základu.