Carolina je nová mobilní aplikace pro iOS a Android od společnosti Cebia, která se zabývá prověřováním historie aut. V mém telefonu má své místo teprve týden, ale už nyní vím, že spolu budeme dlouho.

V zjištění informací byla Carolina přesná

Jednou z hlavních funkcí Caroliny je možnost zjistit informace o automobilu po zadání jeho VIN kódu. Nejen že takhle lze prověřit vozy, které se chystáte koupit, ale jde si udělat obrázek i o svém vlastním autě. Zobrazuje se vám totiž jeho přibližné ocenění včetně odhadu na tři roky dopředu, abyste se mohli rozhodnout, jestli je lepší prodat ho nyní, nebo až později.

Hodnota mého vozu, kterou mi ukazuje Carolina, mě jen utvrzuje v tom, že si nové auto ještě nějakou chvíli kupovat nebudu. Pro všechny, kdo pátrají po svém vysněném vozu, je ale funkce ocenění podle VIN kódu ještě přínosnější. Hned si uděláte obrázek, zda si z vás prodejce střílí, nebo uvádí odpovídající cenu.

Pro zapomnětlivce je ideální

Aplikaci Carolina si určitě nechám v telefonu napořád už jen kvůli těm upozorněním. Můžete si do ní totiž zadat upozornění na příští STK kontrolu, výměnu pneumatik, koupi dálniční známky či konec platnosti řidičáku. Tohle všechno si zapamatuje za vás a bude vás dostatečně předem upozorňovat.

Navrch dostanete spoustu dalších informací. Nepamatujete si, kde se v Plzni nacházela ta levná benzínka? Nebo potřebujete vědět, jakou rychlostí je povolené jezdit na dálnici v Rakousku, kam se chystáte na hory? Carolina tohle všechno ví. A navíc vám pokaždé, když ji otevřete, nabídne pár zajímavostí. Na palubce (v aplikaci je záložka „palubka“) uvidíte aktuální články z různých automobilových serverů, zajímavé tipy, triky a soutěže.

Pro mě se Carolina stala věrnou společnicí, aplikaci otevírám téměř denně, kdykoliv je volná chvilka. Jestli by se hodila i vám, zjistíte na www.carolina.cz.