Které typy střešních nosičů jsou nejvhodnější pro vaše auto?
Ve své podstatě není důležité, jaký máte typ vozu, střešní nosič lyží se dělí do dvou základních kategorií, tzv. klasické a magnetické. Klasické nosiče dokáží pojmout až šest párů lyží nebo čtyři snowboardy. Jejich umístění je jednoduché, ačkoli vyžaduje, aby vůz byl opatřen již vlastním střešním nosičem neboli zahrádkou. Upevněné lyže se doporučuje ještě fixovat popruhem, který zamezí otevření nosiče, jež by mohlo nastat ve vysoké jízdní rychlosti.

Magnetické nosiče lyží jsou vhodné především pro vozy s kovovou střechou. Jsou doporučovány menším a třídveřovým vozům. Princip upevnění je založen na magnetickém přilnutí, proto by montáži mělo předcházet očištění a vysušení povrchu střechy. Zajistíte si tak nejen pevné přilnutí nosičů ke střeše, ale zabráníte i poškrábání laku. Doporučená rychlost jízdy je maximálně 130 km/h.

Kategorií sama pro sebe jsou nosiče lyží na tažné zařízení. Nezbývá-li vám místo na střeše a disponuje-li vaše auto tažným zařízením, pak vyzkoušejte tento typ nosiče. Manipulace je velice jednoduchá, nosič se nikterak nedotýká karoserie, je připevněn pouze ke kouli a neomezuje přístup k zavazadlovému prostoru.

Nosiče s velkým N
Při výběru nosiče lyží bychom měli mít jasno především v množství párů, které chceme převážet, a pak ve značce nosiče. Výrobců je hned několik a jejich provedení nosičů je kvalitní, ovšem je jen jeden výrobce, který vyrábí nosiče jinak. Nosiče lyží Thule vám usnadní mnoho strastí s připevněním lyží. Jak to dokáží? Dík své aerodynamické konstrukci. Univerzální držák je možné vysunout mimo střechu a tím si zajistit komfortní naložení i vyložení lyží. Navíc mají měkčenou ložnou plochu, což zabrání poškrábání lyží či snowboardu. Nosiče Thule standardně pojmou až šest párů lyží. Samozřejmostí je i uzamykatelnost držáku.

Zdroj: Wobsah

Potřebujete víc úložného prostoru? Pak si pro přepravu lyží pořiďte box
Když nosiče nestačí, je na řadě střešní box. Autobox vám poskytne další úložný prostor, můžete v něm uložit kromě lyžařského vybavení vše, co se již nevejde do kufru, třeba i kočárek. Co je určující při výběru střešního boxu? Při nákupu boxu byste se určitě měli řídit velikostí vašeho vozu, protože právě podle rozměrů se boxy rozlišují. Vybírat tedy můžete z kategorie krátkých (do 160 cm), dlouhých (od 160 cm) a látkových boxů.

Látkové střešní boxy Thule jsou velmi praktické. Chrání přepravovaný náklad před poškozením a nepřízní počasí. Když je nepotřebujete, jednoduše je složíte do vaku a uložíte v autě, kde zaberou minimum místa.

Zajímavé a pro leckoho mnohem praktičtější jsou zadní boxy, které se montují pomocí nosiče na tažné zařízení. Zadní boxy ocení především lidé, pro něž je nakládání ve výšce střechy auta nepříjemné.

Boxy a jejich příslušenství
Aby bylo možné box správně na střechu umístit, je nutné vlastnit patřičné střešní nosiče. Dost často se stává, že se musí shodovat výrobce boxů a nosičů, pokud chcete docílit skutečně kompatibilního výsledku. Boxy se liší i barevným provedením a polstrováním, výběr záleží čistě na vašem vkusu. Součástí každého boxu je zámek. Zajímavou doplňkovou službou je sjednocení zámků pro nosiče a boxy, podmínkou je ovšem stejná značka zařízení. Další doslova vychytávka je zvedák boxu, jenž umístíte ke stropu garáže. Pomocí kladkového systému zvedák vytáhne box ke stropu a jeho uložení vám nezabere takřka žádné místo.

Zdroj: Wobsah