Na kolik vyjde povinné ručení u luxusních automobilů?

Zatímco u rodinného typu vozidla může zkušený pojistník z maloměsta platit ročně na povinném ručení sotva 2 000 Kč, u luxusních automobilů se jen stěží dostanete pod 10 000 Kč, ty opravdové skvosty vám pak ročně ukrojí z rodinného rozpočtu i více jak 30 000 Kč.  

 

Ceny v tabulce jsou pouze orientační a platné pro řidiče ve věku 30 let s místem bydliště v Praze. Pokud by ale pojistníkem byla starší osoba žijící v obci, výše ročního pojistného by se snížila. Tu mimo jiné ovlivňuje také poskytovatel. Povinné ručení bylo vypočteno za pomoci online kalkulačky pojišťovny Allianz.

Proč je povinné ručení u luxusních vozidel tak drahé?

Luxusní automobily stejně jako sportovní disponují většinou velmi výkonným motorem a rozhodně je nepořídíte za pár desítek tisíc korun, ale naopak za několik stovek tisíc až milionů korun. Kombinace právě těchto dvou faktorů stojí za vysokou cenou pojištění.

Jak výši pojistného snížit?

Výši pojistného lze snížit, proto pokud nejste spokojeni s nabídkou první pojišťovny, rozhodně se vyplatí pídit se po výhodnější nabídce. A jak docílit nižšího povinného ručení?

  • Porovnávejte všechny aktuální nabídky

Rozdíly v nabídkách poskytovatelů se výrazně liší, díky porovnání můžete ušetřit i 40 % z ceny, proto nezůstávejte jen u jedné nabídky. Srovnejte si desítky pojišťoven, jako jsou například Allianz, AXA, Česká pojišťovna, UNIQA a Slavia pojišťovna. Pro snazší získání přehledu, využijte online srovnávače, které vám ušetří čas i peníze.

  • Majitel a pojistník mohou být dvě osoby

Česká legislativa umožňuje, aby majitelem vozu byla jedna osoba a pojistníkem druhá. Pokud je tak pojistníkem mladý řidič z velkého města, vyplatí se jako pojistníka uvést někoho zkušenějšího z maloměsta. Mladí lidé jsou bohužel u pojišťoven automaticky řazeni do kategorie „problémových řidičů.

  • Využijte akčních nabídek pojišťoven

Pojišťovny velmi často nabízí řadu slev, a to za sjednání online nebo za roční platbu. Máte-li z předešlého povinného ručení nárok na bonus, pak i ten vám může cenu pojištění výrazně snížit. V případě malusu vám poskytovatel cenu pojistného ještě navýší.