Hlavním faktorem při rozhodování, zda si pořídit autokameru, bývá především snaha předejít nepříjemným situacím na cestách. Nebo tomu bývá právě naopak - nepříjemná  a špatná zkušenost, která se řidiči již udála, následně vede k rozhodnutí, že si raději autokameru pro příště pořídí. Znáte to sami. Autonehoda nebo vybržďování na dálnici…Jen velmi těžko se pak dokazuje, jak se událost skutečně seběhla a dokazování může být někdy poměrně vleklé a nepříjemné.

Pokud stojíte před volbou, jakou autokameru si pořídit, velmi dobrým tipem je autokamera PILOT Q8, jež nadchne i ty nejnáročnější uživatele. Je schopna kvalitních a detailních záběrů ve vysokém super FullHD rozlišení, skvělá je i kvalita záběrů v noci. Je vybavena GPS modulem, asistenční systémy ADAS, detekcí radarů a mnoha dalšími moderními technologiemi. Díky svým kompaktním rozměrům PILOT Q8 nijak neomezuje zorné pole řidiče a jednoduchým pootočením madla přísavného držáku (součástí balení) se připevní na sklo jakéhokoli vozu. Každodenní používání je velmi pohodlné, protože přísavný držák, do kterého vede 3m napájecí kabel (rovněž součástí balení), může zůstat ve voze napevno a manipulovat můžete jen se samotnou kamerkou. Tu z držáku jednoduše vycvaknete a následně opět zacvaknete. Součástí balení je také autonabíječka do zapalování.

Zdroj: RTB media s.r.o.

O funkcích autokamery PILOT Q8 podrobněji

1) Super FullHD rozlišení
Kamera PILOT Q8 nahrává v super FullHD rozlišení (2304x1296p). Proto ze záznamu bez problému získáte čitelnou SPZ, nebo identifikujete obličeje řidičů. O perfektní kvalitu a ostrost záběrů se stará výkonný čip Ambarella A7 a kvalitní celoskleněná optika s 170° úhlem záběru. Díky těmto kvalitním komponentům dosahuje PILOT Q8 úžasných výsledků i při pořizování záznamu v noci. Pořízené záběry si můžete přehrát rovnou v kameře, na velkém 2,7 palcovém displeji.

2) GPS modul a hlídání rychlosti
Kamera je vybavena GPS modulem, který po celou dobu jízdy zachycuje aktuální rychlost i projížděnou trasu přímo do videa. Díky funkci GPS přehrávače si pak můžete vše zpětně prohlédnout na Google Maps. Kamera také umožňuje aktivovat funkci, která Vás bude upozorňovat na překročení zadané rychlosti a disponuje i detekcí radarů a úsekových měření.

3) Detekce rychlostních radarů
PILOT Q8 je vybavena detekcí rychlostních radarů i úsekových měření, na které Vás s dostatečným předstihem upozorní. Velmi praktické je rovněž měření průměrné rychlosti přímo v průběhu úsekového měření. Pro kameru PILOT Q8 je pravidelně vydávaná aktualizace těchto dat, díky čemuž budete mít vždy aktuální upozornění.

4) Asistenční systémy ADAS
Asistenční systémy ADAS byly vyvinuty pro větší bezpečnost řidičů v silničním provozu. Tyto sofistikované asistentské systémy vás upozorní na opuštění jízdního pruhu (LDWS), na riziko čelního střetu (FCWS) nebo i na to, že se vozidlo před vámi právě rozjelo.

5) G-senzor, ochrana proti přemazání
Kromě již zmíněných funkcí nechybí ve výbavě kamery ani citlivý G-senzor, který zaznamená náhlou změnu pohybu a nahrávanou sekvenci uzamkne. Tím dojde k ochránění nahrávky s nehodou před jejím nechtěným přemazáním. Neuzamčené záznamy se, díky funkci nahrávaní ve smyčce, při zaplnění karty začnou automaticky přetáčet novými. Kamera tak nahrává nepřetržitě, bez nutnosti ručního vymazání paměťové karty (možnost použít kartu s kapacitou až 128GB, není součástí balení).

Více informací o autokameře PILOT Q8 a dalších produktech najdete na Niceboy.cz

Zdroj: RTB media s.r.o.