Pes na střechu nepatří (USA)

Zní to jako výmysl, ale v dopravních zákonech Aljašky opravdu figuruje nařízení, které zakazuje přivazovat a převážet psa na střeše vozidla. Někoho tam zřejmě napadlo umístit Alíkovu boudu na střešní zahrádku, jinak si nelze představit, proč je takový zákon vůbec nutný.

Pojištění není třeba (USA)

Ministerstvo dopravy ve státě New Hampshire v USA uvádí ve svých materiálech, že tamní zákony nevyžadují pojištění vozidla. Pouze musíte jinak dokázat, že při vašem zavinění nehody budete schopni všechno uhradit z vlastní kapsy.

Samolepky rozptylují ostatní řidiče (Brazílie)

V Brazílii jsou dopravními nařízeními zakázány jakékoliv samolepky na předním okně vozu. Ne však z důvodu špatného výhledu z auta, ale protože samolepky mohou podle všeho rozptylovat ostatní řidiče. 

Držte se dál od kaluží (Japonsko)

Za vjetí do kaluže a ošplouchnutí chodců můžete dostat v Japonsku tučnou pokutu. Nakonec se tak budou smát maximálně promočení chodci. Tento přestupek platí i v případě, že v blátě protočíte kola a někomu záměrně "ohodíte" zídku.

Na technickou bez světel (USA)

V americkém státě Maine neprojdete pravidelnou technickou kontrolou, pokud vám nefunguje i jediná žárovka u vašich přídavných světlometů, které máte na autě přímo od výrobce (přídavné mlhovky, světelná rampa apod.). Tuto situaci ale můžete rychle vyřešit demontáží těchto přídavných světlometů, aby je technik nemusel vůbec kontrolovat. Což o to, že teď svítit taky nebudou, protože na autě nejsou.

Jeden trojúhelník nestačí (Turecko)

Umístit za své odstavené vozidlo u krajnice výstražný trojúhelník by se zdálo jako dostatečný způsob upozornění ostatních účastníků provozu. Ne však v Turecku. Tam sebou musíte vozit hned dva výstražné trojúhelníky. Jeden totiž postavíte za auto a druhý před auto.