Určitě jste sami někdy přemýšleli, jakou výbavu byste pro vámi vybraný automobil zvolili. Každý má jiné preference, každý potřebuje/chce něco jiného. Někdy ale i to, co se na první pohled zdá potřebné nebo užitečné, je v reálném světě prakticky k ničemu. Vybrali jsme sedm věcí, o kterých máme za to, že by v autě vůbec být nemusely.

1. Sekvenční řazení voličem samočinné převodovky

Automatická převodovka řadí sama proto, aby řidič nemusel řadit. Logicky. Přesto jsou moderní automaty vybaveny možností řadit sekvenčně voličem převodovky. Když už řidič touží po manuální změně rychlostních stupňů, zpravidla má k dispozici pádla pod volantem, která nabízí daleko elegantnější způsob a také bezpečnější, protože řidič nemusí sundávat ruce z volantu. Smutný je také fakt, že valná většina výrobců, kteří u svých automatických převodovek nabízejí možnost sekvenčního řazení, zcela ignoruje logiku řazení. Tento způsob řazení je totiž určen sportovněji raženým řidičům, kteří tak mají pocit většího zapojení, ale než podřazovat k sobě a přeřazovat od sebe, to raději nic

2. Výklopné střešní okno

Střešní okno je v dnešní době opravdu přežitkem. Kdysi fungovalo jako náhrada klimatizace, ale tu dnes mají až na výjimky všechny automobily, takže jeho funkce je diskutabilní. Navíc, jak ukázal čas, auta se střešním oknem jsou náchylnější na korozi. Nehledě na fakt, že střešní okna stejně nikdy moc nefungovala, zejména pokud venku panovaly vysoké teploty. Také panoramatické prosklené střechy s funkcí otevírání jsou podle našeho názoru zbytečné. Auta vybavená tímto bezesporu zajímavým prvkem výbavy mají sníženou tuhost karoserie. A opravy bývají komplikované a drahé.

3. DVD zábavní systém zadních sedadel

Kdo si hraje, nezlobí. To platí zejména o dětech. Ale jak je v autě spolehlivě zabavit? Řešením je DVD systém zadních sedadel, který je však nekřesťansky drahý. Nehledě na to, že v dnešní době tabletu a množství příslušenství, které tento přenosný počítač udrží v požadované poloze, je nákladný a složitý DVD zábavní systém zbytečný. Tablety také nabízejí kromě přehrávání videoklipů a filmů daleko širší možnosti zábavy – například hraní her, případně surfování po internetu.