Všechny testované pneumatiky byly otestovány v rozměru 215/65 R16, což je nejprodávanější rozměr na SUV vozidla v České republice. Za účelem testu byly pneumatiky obuty na SUV Volkswagen Tiguan.

Všechny pneumatiky v testu byly vyrobeny v roce 2016, jedinou výjimku tvořila pneumatika Bridgestone Dueler H/P Sport, která byla vyrobena na konci roku 2015.

Čtěte také: Test letních pneumatik: Které obstály a které raději nekupovat?

Drobně matoucí by mohlo být značení pneumatik. Označení M+S, tedy značící pneumatiku, vhodnou i pro zimní sezónu, se objevilo kromě celoroční pneumatiky Michelin CrossClimate také na pneumatice Nexen Nblue HD Plus. Ta je ovšem pneumatikou čistě letní, čemuž odpovídá i naměřená tvrdost.

Jak dopadla celoroční guma?

Celkovým vítězem testu a referenčním bodem pro další hodnocení se stala pneumatika Continental ContiPremiumContact 5. V těsném závěsu za ní, a se ztrátou pouze 0,8 % v celkovém hodnocení, se umístila pneumatika Maxxis Premitra 5 a o dalších 0,5 % zaostala třetí pneumatika Goodyear EfficientGrip Performance. Tyto pneumatiky získaly celkové hodnocení „velmi dobré".

Naopak nejhůře a s celkovým hodnocením „špatné" dopadly pneumatiky Michelin CrossClimate a Bridgestone Dueler H/P Sport. Dobrou zprávou je alespoň fakt, že žádná z deseti testovacích pneumatik neskončila ve škatulce „nevyhovující".

Autoklub rozdělil celý test do několika přehledných grafů, ve kterých hodnotí chování na suchu, na mokru, komfort, hlučnost a valivý odpor.

Veškeré výsledky si můžete prohlédnout v galerii.