Koumáci vymysleli, jak se snadno vyčůrat při řízení. Snad se ten nápad nerozšíří

Když musíš, tak musíš. Parta australských „youtuberů“ se rozhodla jednou pro vždy vyřešit odvěký problém při dlouhém cestování autem. Co dělat, když se vám chce na malou, ale jednoduše nemůžete zastavit a musíte si ulevit přímo za jízdy?

O moc elegantní řešení doopravdy vůbec nešlo...
Zdroj: youtube.com

Vozit sebou použitou PET lahev plnou moči se totiž australským inovátorům zdálo příliš barbarské, a proto se jali tento zapeklitý problém řešit zcela jinak a skoro až „vědecky“.

Své testovací Volvo 240 vybavili systémem vedení, který využívá proudění vzduchu kolem auta, trychtýř a samozřejmě trubici. Cílem bylo dostat za jízdy přebytek moči z vašeho těla elegantně ven z auta.

Umíte si představit, že o moc elegantní řešení ve skutečnosti nešlo, přesto se ale ukázalo jako vskutku funkční. Prvotní teorie pracovala s domněnkou, že podtlak za autem způsobený prouděním vzduchu bude natolik silný, že pomůže „moč“ (pro potřeby testování vodu) z hadice natažené za kufr auta vysát pryč do okolí.

Když tato teorie nevyšla, plán se trochu změnil a šlo se na věc opačným způsobem. Z kartonu, lepicí pásky a další hadice bylo vytvořeno na přídi vozu sání, které se propojilo s původní hadicí a trychtýřem uvnitř auta.

Koumáci tak v podstatě využili takzvaného Venturiho efektu, kdy je nasávaný vzduch urychlován zúžením v oblasti sání, načež toto zrychlené proudění vzduchu nakonec vytvořilo podtlak vysávající „moč“ z připojené vedlejší hadice uvnitř auta. Obě hadice pak měly jednotné zakončení mimo auto a „moč“ bez problému za jízdy vytekla na silnici.

Vtipný experiment tedy skončil úspěchem. Tedy, pokud považujete pomočené silnice za úspěch. Nehledě na chudáky řidiče jedoucí za vozem s tímto „převratným“ zařízením.

A jestli hledáte odpověď, proč testovací Volvo řídí klaun, nemáme absolutně žádné ponětí… Hlavně doufáme, že se tento vynález nerozšíří u nás.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×