Společnost, která každoročně sestavuje svůj index spolehlivosti, se jmenuje Warranty Direct a zabývá se pojištěním vozů po skončení tovární záruky. A jak dobře známo, jestli se pojišťovnám něco nechce, tak platit. Proto je jejich index založen na nejen četnosti jednotlivých poruch, ale také na ceně opravy nebo době, jak dlouho auto kvůli poruše stojí.

Volkswagen chce v USA používat výrobní kapacity Fordu

U každého vozu se soustředí na jednotlivé části, díky čemuž má k dispozici opravdu přesné informace o tom, co přesně se na jednotlivých automobilech kazí. A je to opravdu seznam rozsáhlý. Patří sem například nápravy a zavěšení, brzdový systém, chlazení a topení, klimatizace, motor, převodovka, palivový systém a další.

Všechny hodnocené vozy pojistila pojišťovna v minimálním počtu 50 kusů, aby hodnocení mělo nějakou vypovídající hodnotu. Pojistit lze pouze auto do 12 let stáří a 190 tisíc najetých kilometrů.

Subaru Forester s indexem 107 patří mezi horší průměr. Náchylný je na podvozek a zavěšení. 17. místo.Zdroj: Subaru

Je-li index spolehlivosti 60 a nižší, jde o velmi spolehlivý automobil. Jakékoliv vyšší hodnocení už tak chvalitebné není.

Jako první jsme připravili hodnocení kompaktních SUV a crossoverů, mezi nimiž dominuje japonská automobilka, která je známá svojí robustností a jednoduchostí.

Která automobilka to je, a na jakém místě se umístila Škoda Yeti se dozvíte v naší komentované galerii. Pro lepší přehlednost jsme vybrali pouze 20 prvních modelů.