Americký magazín Consumer Reports zveřejnil svůj každoroční žebříček spolehlivosti. Uznávaný časopis funguje už od roku 1936. Na svůj průzkum sbírá data z půl milionu aut a poté hodnotí jak jednotlivé vozy, tak celé značky. Celkem jde o 29 automobilek, které svá auta prodávají na americkém trhu.

Z průzkumu vychází, že nejspolehlivější jsou zejména asijské značky, protože jsou na prvních šesti příčkách - Lexus, Toyota, Mazda, Subaru, Kia a Infiniti. V těsném závěsu je následují evropské luxusní automobilky Audi, BMW a jeho odnož Mini.

Tesla Model X
Tesla v USA zklamala. Dostala se do přehledu nejméně spolehlivých aut

Letošní žebříček byl hlavně ve znamení propadů. Špatně je na tom kalifornský výrobce luxusních elektromobilů Tesla, který spadl o šest pozic až na 27. Pomohlo tomu hlavně slabé hodnocení jeho crossoveru Model X, který má mechanické problémy se vzhůru výklopnými dveřmi a také s palubní elektronikou.

O celých 11 příček se propadla americká luxusní značka Buick, Chrysler o sedm. Mezi Japonci nevyniká Honda, která spadla o šest příček a je v žebříčku až patnáctá.

Předešlá generace Mazdy CX-5 je podle TÜV nejspolehlivější SUV ve stáří 4-5 let.
Tohle jsou podle německých statistik nejspolehlivější ojetá SUV

Pro Evropana je ale největším překvapením hodnocení značky Volvo. Ta je podle Consumer Reports aktuálně nejméně spolehlivou automobilkou na americkém trhu. Na posledním místě skončila poté, co propadla o šest příček dolů. Auta hodnocených značek si prohlédněte v přiložené fotogalerii.

Hodnocení značek v žebříčku Consumer Reports podle spolehlivosti:

Příčka Značka
1 Lexus
2 Toyota
3 Mazda
4 Subaru
5 Kia
6 Infiniti
7 Audi
8 BMW
9 Mini
10 Hyundai
11 Porsche
12 Genesis
13 Acura
14 Nissan
15 Honda
16 Volkswagen
17 Mercedes-Benz
18 Ford
19 Buick
20 Lincoln
21 Dodge
22 Jeep
23 Chevrolet
24 Chrysler
25 GMC
26 RAM
27 Tesla
28 Cadillac
29 Volvo