Stříbrný Peugeot 406 z přelomu tisíciletí byl vložen do mezinárodní databáze odcizených vozidel přesně 8. prosince 2007 po nahlášení jeho krádeže. Ztracené auto se však nyní objevilo díky jednomu pečlivému pohraničníkovi na hraničním přechodu Sculeni na severovýchodě Rumunska.

Hledáte levné havarijní pojištění? Porovnejte si nabídky ještě dnes.

Na přechod přijel kradený Peugeot 29. října kolem šesté hodiny ranní, přičemž jeho 22letý řidič z Moldavska se prokázal platnými doklady. Až klasická prověrka auta ukázala, že vůz byl skoro před deseti lety v České republice nahlášen jako kradený a takto označen zůstal dodnes.

Mladík přitom policii sdělil, že auto koupil před třemi lety od jiného moldavského občana, jehož identitu si nepamatuje. Samozřejmě prý také nevěděl, že je auto v hledáčku české policie.

Jak se za sto let vyvíjel volant u škodovek?
OBRAZEM: Není volant jako volant. Podívejte se, jak se měnil u škodovek

Případ tak náramně ukazuje, kam až se může vaše kradené vozidlo dostat v případě, že neskončí rozebráno na náhradní díly. Orgány u vozu vyčíslily hodnotu 2300 euro, tedy asi 59 tisíc korun. Auto je nyní po dobu vyšetřování zadrženo policií.

Jestli se tedy postarší Peugeot 406 nakonec vrátí k původnímu majiteli, bude se jednat o opravdový „happyend“. Pár fotek vozu najdete v galerii. Nepatří auto třeba vám?