Šofér přetížil přívěs o tunu, vezl velkou dodávku. A řidičák měl jen na „mobilu"

Sérii menších i větších přestupků museli u řidiče cizí národnosti řešit ostravští policisté. A nepochybně přitom kroutili nevěřícně hlavou. Nejenže šofér svůj tažený přívěs očividně přetížil, taktéž měl na oknech vozu nehomologované stínící fólie. A nakonec neměl ani řidičský průkaz.

S maximální nosností přívěsu si cizinec vůbec nelámal hlavu.
Zdroj: Policie ČR

Kontrola podezřele vypadajícího vozidla, které táhlo bouranou dodávku na mrňavém přívěsu, proběhla v Ostravě na ulici Slovenská, poblíž kruhového objezdu. O případu informoval magazín Patriot.

Již od pohledu muselo být policistům jasné, že malý tažený přívěs je naprosto přetížen naloženou dodávkou, která se na něj sotva vešla. Ukázalo se, že cizinec si vůbec nelámal hlavu s maximální nosností přívěsu a přetížil jej o více než tunu. Nehledě na to, že k tažení takto těžkého přívěsu neměl oprávnění.

Když byl navíc cizinec tázán o předložení řidičského průkazu, policistům troufale ukázal svůj řidičák vyfocený na telefonu. Aby toho nebylo málo, následně bylo policejní hlídkou zjištěno, že BMW táhnoucí přívěs mělo na oknech nalepeno stínící fólie, které nebyly homologované a příliš snižovaly viditelnost z vozu.

Sečteno podtrženo, řidiči byla uložena pokuta ve výši 50 tisíc korun, přičemž BMW dostalo omezenou technickou způsobilost na 30 dnů.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×