Nehodu zatím vyšetřuje policie, nicméně je velice pravděpodobné, že majitel Huracánu se po silnicích v Severní Virginii pohyboval opravdu závratnými rychlostmi. K přepůlení Lamborghini na dvě půlky totiž většinou nedochází následkem lehkého ťukance.

Řidič prý ztratil kontrolu nad vozem a ve smyku putoval přímo vstříc sloupu osvětlení. Do něj auto narazilo opravdu silně, až se zadní část rámu s desetiválcem kompletně oddělila od zbytku vozu.

U těžkých nehod supersportů ovšem není překvapením, že se zadní část s motorem oddělí od kabiny vozu. Šasi a rámy jsou za tímto účelem navrhovány a při deformaci prostřední části vozu se motorová část, nejčastěji náchylná k požáru, z bezpečnostních důvodů utrhne od kabiny.  

Což bylo případem i u této nehody. Motor opravdu začal hořet a na místo tak byli přivoláni hasiči, kteří situaci uvedli pod kontrolu. Řidič si z této hrozivě vypadající bouračky odnesl jen pár lehkých poranění a byl ošetřen přímo na místě. Svou noční jízdou naštěstí neohrozil na životě nikoho okolo.