1. Nezipování

Silnice je od toho, aby se využívala, takže když se někde objeví zúžení ze dvou pruhů do jednoho, je potřeba dojet až na konec a tam se střídavě zařadit podle naprosto jednoduchého a logického systému. A jestli nevíte, jak takový systém funguje, běžte se mrknout, jak vám jezdí zip na bundě.

2. Nesmyslně pomalá jízda

Za rychlou jízdu vám možná přijde pokuta, za pomalou jízdu vám ale rozhodně nepřijde žádná pochvala. Jízda nesmyslně nízkou rychlostí ohrožuje plynulost provozu, může paradoxně ohrozit vás i řidiče, kteří vás budou chtít předjet.

3. „Levopružení"

V pravém pruhu se jezdí pomaleji, v tom levém potom rychleji. Zapomeňte na poučky, že maximální rychlost je pro všechny stejná a nebrzděte zbytečně řidiče, co chtějí jet rychleji. Je to koneckonců jejich věc. Pokud budete svou pomalou jízdou blokovat rychlé pruhy, zbytečně brzdíte okolní provoz.

4. Neschopnost šlápnout na plyn

Čím víc se tlačí na ten pedál vpravo, tím víc auto zrychluje. A nebojte se, v nádrži se vám nevytvoří vír, ani se vám motor nerozlétne na milion kousíčků. Svému autu zkrátka můžete šlápnout na plný plyn zcela bez obav a uvidíte, že když občas využijete potenciál svého motoru na maximum, mnohé situace vyřešíte o mnoho snáz. Svižná akcelerace zlepšuje plynulost a pomáhá předcházet nebezpečným momentům. Když například zastavíte na konci připojovacího pruhu, protože odmítáte pořádně akcelerovat a „nevešli jste se" do průběžného pruhu, rozhodně tím nikomu nepomůžete. Tak na to trochu šlápněte.

5. Nepoužívání směrovek

Blinkry jsou ta kouzelná věc, která pomůže řidičům kolem vás předvídat, co se chystáte udělat. A uvidíte, že když je začnete zodpovědně používat při všech správných příležitostech, začnou vás okolní auta tu a tam i někam pouštět. Stačí, když jim blinkrem naznačíte, co po nich vlastně chcete.