6. Koukání do telefonu

Proč jede to auto uprostřed silnice, divně kličkuje a brzdí na poslední chvíli? Velmi pravděpodobný důvod je, že se řidič za jeho volantem věnuje psaní zpráv, spíš než řízení. Někteří zvládají brilantně obojí naráz, spousta řidičů se ale s telefonem v ruce věnuje řízení jen napůl. Proto je lepší mobil nechat na pokoji.

7. Projíždění přechodů na víceproudé silnici

Pokud jedete po dvouproudé silnici a auto před vámi ve vedlejším pruhu zastavilo před přechodem, možná to bude mít nějaký důvod. Tím důvodem je chodec na onom přechodu, který by nemusel předpokládat, že když ho řidič v jednom pruhu pustí, ten ve vedlejším přechod přeletí, jako by se nechumelilo. Pokud v takové situaci ani nepřibrzdíte, koledujete si o nechtěného pasažéra na kapotě.

8. Blokování křižovatky

Když dojedete v koloně ke světelné křižovatce, za kterou kolona pokračuje, tak rozhodně není nutné, aby se stala křižovatka neprůjezdnou i v ostatních směrech. Když vám svítí zelená a vy vidíte, že za křižovatkou není kam jet, není třeba spěchat. Prostě si počkejte na další zelenou, ono se to uvolní.

9. Zbytečně zapnuté mlhovky

Setmělo se a do toho začalo poprchávat? To rozhodně nejsou podmínky, kvůli kterým by se vyplatilo opotřebovávat žárovky v mlhovkách a sítnice řidičů za vámi. Mlhovky jsou tu proto, aby bylo auto vidět z větší vzdálenosti za snížené viditelnosti. Rozhodně ne proto, že ve městě, kterým se táhne štrůdl aut, začalo pršet.

10. Nekomunikace

Světelná houkačka (tedy probliknutí dálkovými světly) i normální houkačka, to nejsou pouze způsoby, jak vysvětlit okolním řidičům, že jsou idioti. Jedná se hlavně o prostředky komunikace, které je třeba využívat. Chcete někoho někam pustit a vidíte, že váhá? Blikněte mu, že o něm víte. Někdo zaspal na semaforu nebo by vám mohl vyparkovat do cesty? Krátce na něj zatrubte a přátelsky ho upozorněte, že dělá něco špatně.