Datum 8. dubna znamená další změnu pro londýnskou dopravu. Respektive pro ty motoristy, kteří hodlají vjíždět do centra tohoto města s vozidly, které nesplňují stanovené emisní normy. Konkrétně u dieselových aut jsou to všechna vyrobená do začátku platnosti Euro 6, tedy zhruba do roku 2015, v případě benzinových vozů je nařízení mírnější. Stačí plnit normu Euro 4, která se stala normou v roce 2006.

Zatímco majitelé vozů plnících výše uvedené předpisy budou i nadále platit pouze mýto (11,5 Libry za den), ti ostatní budou muset na příslušná městská konta odeslat dalších 12,5 Libry. Pro stará nákladní vozidla a autobusy je dokonce stanoven poplatek 100 Liber. Výjimku získají oficiálně registrovaná veteránská vozidla stará minimálně 40 let.

Zóna bude v platnosti celých 365 dní v roce, v době od 0 do 24 hodin. Současná podoba zón zůstane v platnosti až do 25. října 2021, potom bude rozšířena na postatně větší území. Zatím budou od placení poplatku, který je třeba uhradit vždy do následujícího večera, osvobozeni majitelé aut s trvalým bydlištěm ve vytyčené oblasti. V opačném případě musí počítat s pokutou. Tu umí úředníci z Londýna vymáhat i v zahraničí, tedy například i v České republice.

Nová nízkoemisní zóna v LondýněZdroj: ULEZ

Majitelé zahraničních vozidel budou muset požádat o speciální registraci ještě před vjezdem do tohoto území. Londýn budou s podobnými opatřeními již od ledna následujícího roku napodobovat další města na britských ostrovech. Například Birmingham, Leeds, Edinburgh a Glasgow.