Paní Zima už neklepe na dveře, ona je tady! Jasně to dokazují první sněhové přeháňky i v nižších polohách naší republiky. Mnoho řidičů však stále nemá přezuté zimní pneumatiky s tím, že poslední roky byla zima velmi slabá a jde vlastně o vyhozené peníze. Jiní zase prozíravě koupili celoroční pneumatiky a mnou si ruce, jak zabili dvě mouchy jednou ranou.

Samostatnou kapitolou jsou pak majitelé automobilů s pohonem 4x4. Velká řada z nich si myslí, že díky pohonu všech kol, jsou nezastavitelní v každé situaci. Bohužel dál od pravdy nemohou být, zejména když nemají správné obutí.  

Zdroj: Tire Rack

Společnost TireRack.com si dala tu práci a všem těmto řidičům přináší jasný důkaz o tom, jak to vlastně se zimními pneumatikami je v reálných podmínkách. A jako srovnání si jejich lidé vzali právě celoroční pneumatiky, které jsou mylně považovány za „odpověď“ na všechno.

Mezi prověřované disciplíny, které ve videu můžete vidět, patří zrychlení z klidu, nouzové brzdění, zatáčení a vyhýbací manévry. Budete nesmírně překvapeni, jak obrovský rozdíl mezi oběma typy pneumatik je, a to bez ohledu na fakt, zda je vůz vybaven pohonem všech kol, nebo ne.

Ostatně podívejte se sami v přiloženém videu.

Zdroj: Youtube