Není létající auto jako létající auto. Zatímco některé společnosti utrácejí hromady peněz za vývoj opravdových dopravních prostředků, které by kombinovaly jízdu po silnici a létaní ve vzduchu, americká firma SkyRunner bere tento koncept z úplně jiné stránky.

Jejich „létající auta“ jsou prodávána hlavně jako volnočasová vozidla pro milovníky adrenalinových sportů. I když totiž mluvíme o létajícím autě, ve skutečnosti jde v tomto případě spíše o terénní buginu vybavenou padákem a vrtulí na zádi.

V podstatě jde tedy o motorový paragliding na čtyřech kolech, který firma prodává za v přepočtu tučných 2,8 milionu korun. K jeho řízení navíc potřebujete určitou formu pilotní licence. O tuto srandu měl nyní zájem i jistý americký pár, který si domluvil testovací jízdu. Jenže ta bohužel nedopadla podle jejich představ.

Video ukazuje, že rozjezd buginy na vzletové dráze probíhal zřejmě úplně normálně. Řidiči se ovšem krátce po vzletu nepodařilo nabrat potřebnou výšku a následně vletěl do nízké budovy, stojící v dálce za ranvejí.

Na druhém zveřejněném videu už můžeme vidět následky nehody a také to, jak létající bugina po nárazu dopadla. Podle komentářů na sociální síti Reddit, kde bylo video publikováno, musel být manželský pár převezen do nemocnice s vážnými zraněními.

Prozatím není jasné, zda byl neúspěšný vzlet vozidla způsoben technickou závadou, nebo chybou řidiče/pilota.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube