Když tuto sobotu zdravotníci v detroitské čtvrti Macomb doprovázeli převáženého pacienta do budovy nemocnice, netušili, že svou zaparkovanou sanitku již nenajdou na původním místě.

Jistý Eric Preston ve věku 21 let se totiž rozhodl, že vozidlo ukradne. Do sanitky prý nastoupil poté, co sám opustil nemocnici, jak ukazují bezpečnostní kamery. Jako pacient však v nemocnici zapsán nebyl.

Honička začala krátce potom, co posádka kradené sanitky nahlásila její odcizení. Incident se odehrál kolem sedmé hodiny večerní.

Preston se rozhodl v sanitce ujíždět ve stylu podobném videohrám Grand Theft Auto. V jednu chvíli se tak pronásledován vydal mimo silnici na travnatou plochu, kde udělal kolečko a pak se vrátil zpět na cestu. K vrcholu šíleného chování už možná chybělo jen zapnout majáky.

Honička však neměla dlouhého trvání, a to i díky zběsilému řízení mladíka. Nakonec se policistům povedlo sanitku obklíčit a Prestona zatknout.

Jeho motiv přitom doteď zůstává neznámý. Jednání pod vlivem drog nebylo v policejní zprávě zmíněno. Možná se tak pouze jednalo o vážně drsnou klukovinu. Na část honičky se můžete podívat níže.