Za své pochybení by možná 86letý muž ani nebyl stíhán, nebýt palubních kamer ve vozidlech vyděšených řidičů, proti nimž senior vyrazil na dálnici D4 ve směru na Prahu.

Celý incident se odehrál již loni v listopadu, ale až nyní na základě důkazního materiálu byl muž příbramskými policisty obviněn z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Závažnost činu ještě zvyšuje fakt, že muž dokázal v protisměru ujet přes čtyři kilometry.

Muž najel na nájezd vedoucí na dálnici D/4 ve směru na Prahu. Chtěl však jet do obce Dubenec. „Nejdříve proto vjel do odbočovacího pruhu od Strakonic a následně se zařadil do rychlostního pruhu ke středovým svodidlům. Dotyčný ohrozil život a zdraví několika osob, jen souhrou šťastných náhod a včasných reakcí protijedoucích řidičů se nikomu nic nestalo,“ konstatovala příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Za celou dobu se přitom nesnažil zastavit u krajnice či situaci jakkoliv řešit. V protisměru tak pokračoval další čtyři kilometry až ke křižovatce v oblasti Háje. Tam dálnici opustil a zřejmě už ve správném pruhu pokračoval ve své cestě.

Senior naštěstí nezpůsobil žádnou nehodu. I z krátkého publikovaného videa to ale vypadá, že vyděšení řidiči měli občas vážně na mále. 

Zdroj: Youtube