VIDEO: To fakt neodvezeš. S tímto nákladem si ani pracovní pick-up neporadil

Údaje o maximální nosnosti vozidla automobilky neuvádějí jen tak pro nic za nic. Když ovšem nosnost vašeho pick-upu neznáte a už vůbec neznáte hmotnost velkého balvanu, který chcete naložit, celá situace může dopadnout i nějak takhle.

Tohle bylo na postarší Ford Ranger příliš velké sousto.
Zdroj: youtube.com

Záběry z nakládání bezpochyby několikatunového balvanu na korbu postaršího Fordu Ranger přitom začínají docela „obezřetně“. Majitel vozu peprně upozorňuje řidiče v nakladači, aby mu radlicí neodřel korbu a dával si pozor. Jako ochrana podlahy pick-upu posloužila dřevěná paleta. To přece musí stačit, no ne?

Nikoho ovšem nenapadlo, že velký balvan může být pro zadní nápravu Rangeru trochu velké sousto. Po shození šutru na korbu tak celý zadek vozu klesl úplně k zemi jako lowrider na vzduchovém podvozku.

Zničená zadní náprava? Nepochybně. Jak píší někteří znalci na YouTube, Rangery z této doby mají celkovou nosnost nákladu asi kolem 570 kilogramů. Dá se tedy předpokládat, že balvan vážil o „něco“ více.

Přihlédnout se také musí na technický stav postaršího vozu, jehož zadní náprava už nemusela být úplně fit. S takovou náloží by určitě měly problém i některé dnešní „heavy duty“ pick-upy.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×