Policisté chtěli auto pokutovat, jelikož stálo u krajnice v době, kdy v Montrealu během sněhové nadílky probíhá úklid sněhu a cestáři potřebují mít krajnice volné k bezproblémovému odstranění sněhu ze silnice. Nehledě na to, že vůz blokoval další zaparkovaná auta za ním.

Zaparkované auto přitom z dálky a navíc ve večerních hodinách opravdu vypadalo jako sněhem zaváté vozidlo, přesněji jako stará Toyota Supra z přelomu 80. a 90. let. Na pečlivě vytvořeném sněhovém sporťáku byl dokonce umístěn jeden stěrač okna.

Když už zřejmě chtěli policisté nezodpovědnému řidiči vypsat pokutu na lístek a strčit ji pod stěrač, zjistili, že se vlastně nejedná o sněhem pokryté auto, ale o propracovanou sněhovou sochu. Hlídka tak na autě zanechala alespoň lístek, kde bylo ve volném překladu napsáno: „Tohle nás opravdu dostalo!!! HAHAHAHAHA :)“

Jak následně zjistil webový magazín VICE, sněhové auto vytvořil umělec a strojník jménem Laprise Simon, který chtěl ze sněhu postavit něco vtipného, čím by napálil cestáře odklízející sníh. Podle všeho to nebylo první sněhové auto, které postavil. Poprvé jej ale vytvořil přímo v ulicích města.

Kromě perfektně hranatých tvarů japonského sporťáku však byl nejlepším detailem sochy onen trčící kus stěrače, jenž Simon našel na zemi během stavění vozu. Tato maličkost zřejmě pomohla, aby si policisté či kolemjdoucí z dálky mysleli, že pod vrstvou sněhu se opravdu nachází reálné auto.

Jak je vidět z fotek, policisté nakonec zavolali na místo i „posily“, jen aby se při noční službě rovněž trochu pobavili.